Z knihy hostů

Vybrané zápisy vzácných hostů

 

 

 

 

 

 


KNIHA HOSTŮ


 

 

...srdečný dík za příjemné a romantické bydlení. Krásně jsem se vyspala, ráda se k Vám vrátím na jaře, abych si užila Litomyšl v teple.

Iva Hüttnerová

 

 

 

 

 

Ďakujeme! Bolo nám u Vás dobre, máte prostredie, ktoré opatrujete s veľkou pozornosťou...

Ladislav Chudík

 

Thank you for the lovely accommodation. It was so amazing us to live in such a wonderful place like here... Thanks God, We all love this place. Thanks again for giving us such a wonderful place. It's our first time so came here, also is our honey moon. It was so perfect!!! And it's the place I always dream to live in. Sláva Otce i Synu i Duchu Svatemu, nyni i vzdicky a na věky věku! Amen!

Sen-Hao, Taiwan

 

 

 

 

 

Díky za krásné prostředí a pozdrav a požehnání pro všechny, kdo zde budou bydlet.

Tomáš Halík

 

 

Nejen naše děti, ale i my „dospěláci" jsme prožili nádherný předvánoční čas v tomto kouzelném bytečku.

Radoňských

 

 

 

 

 

 

Zimní zasněžená pohoda a božské ticho. Co dodat?

Petr Dikan

 

 

 

 

 

Někdy se mi zdá, že mi chybí slova. A obyčejné „děkuji" je drobným kvítečkem na louce plné vznešených květin. Ale asi ta drobná a skromná rostlinka jako jediná řekne, že za Vaše přijetí nelze nic jiného dát. Takže děkuji, děkuji, děkuji.

Vojta Kiďák Tomáško

 

Život na zámku je skvělý a doufám, že se sem vrátíme. Budu o tom vykládat kamarádkám v Praze i v Americe.

Dášenka
Bouvier-Valentová

 

 

Bylo tu jakoby nám sám Bedřich Smetana hrál od rána do noci. Děkujeme!

Jiří Černý
a Jitka Severová

 

Strávili jsme zde překrásnou dovolenou. Litomyšl - to je především skvělý renesanční zámek s barokním divadlem, plný nádherných pokojů s malbami, dekorativním nábytkem a vzácnými předměty. Navštívili jsme i proboštský kostel Povýšení sv. Kříže, celou řadu výstav, vč. Portmonea, a prohlédli jsme si i množství významných domů na náměstí, které tvoří soubor v evropském měřítku vpravdě unikátní.

Budeme proto doporučovat pobyt v tomto městě, které je naplněno tisíciletou historií a je proslulé jedinečnými parky a zahradami. Byli jsme ubytováni v rodném domě Bedřicha Smetany, jehož přízemí jsme také samozřejmě shlédli, a byli jsme v zajetí jeho hudby. Pokoje vybavené stylovým nábytkem, dokonale vybavená kuchyně, květiny i sekt na uvítanou atp.

 

- to vše na nás zapůsobilo vskutku ohromujícím dojmem...

Kellerovi

 

 

...své výročí si užíváme v kouzelném prostředí tohoto apartmánu, všude bezvadní a milí lidé, pozorní hostitelé, vše dokonale promyšlené pro spokojenost hostů. Kouzelné chvíle zastavení v našem uspěchaném životě! Naprosto dokonalé!

manželé Cestrovi z Krnova

 

Moc jsme se do Litomyšle těšili, ale skutečnost ještě předčila naše očekávání. Krásné a příjemné ubytování v nádherném zámeckém areálu, milí lidé, vše připraveno a promyšleno! pro hosty - turisty. Navštívili jsme asi všechny památky Litomyšle a strávili tady krásné tři dny, které nás nabily energií, optimismem.

Martínkovi z Pelhřimova

 

Tož tu je to take fajne a pěkne, že žadnemu chacharovi tam od nas něpovime, že je to tu take fajne a pěkne, bo by přijechali a odrazu by to tu už take fajne a pěkne něbylo. Tož to my radši buděm potichu a přijedeme zas, bo to tu je take fajne a pěkne!

Pěknicovi z Havířova

 

 

 

Mnohokrát děkujeme za ÚŽASNÉ ubytování. Vše tu je krásné, pohodlné a promyšlené do detailu...

Naďa

 

 

 

...Velice nás překvapila veliká důvěra v člověka samého, což je v dnešním světě velice vzácné a to především v Čechách. Snad to bylo možné v dobách kdy žil Bedřich Smetana.

Dytrichovi
a Medvídkovi

 

Krásná Rusalka v krásném prostředí. A já v tomto bohulibém apartmánu, tak milém jako inspirativním! Ať žije Litomyšl, její skvělý festival, její skvělí lidé! Vždy se sem budu rád vracet!

Zdeněk Troška, režisér opery Rusalka (uvedena 29. a 30. 6. 2006 v rámci festivalu Smetanova Litomyšl)

 

Rok se s rokem sešel a my tu opět prožíváme něco mimořádného. Jen se trochu bojím, že už to nemůže nic překonat... Život je krásný!

Notový vzkaz Jiřího Pavlici.

Jiří Pavlica s rodinou

 

 

Lidé nemusí létat do dalekých zemí, aby objevili krásné kouty světa. Mnohdy je totiž mají velmi blízko, jen stačí mít oči dokořán. Děkujeme z celého srdce Litomyšli, že jsme takový ráj na zemi mohli poznat a rádi se sem budeme vracet pro vzpomínky, pohodu i pohostinnost.

Daniela Tůmová-Kočí, David Kočí

 

 

 

Nevím, jak přišel ten nápad strávit několik dní v apartmánu Bedřicha Smetany. Ale teď už vím, že to byl báječný nápad. Když se před námi otevřely dveře tohoto kouzelného bytečku, ocitli jsme se rázem o hodně let nazpátek a užili si alespoň pár dní naprostého klidu.

 

 

 

 

 

Moc děkujeme a až budeme z té dnešní uspěchané doby unavení, vrátíme se sem, nasát pohodu těch starých časů...

Míla a Táňa Kellnerovi, Eva a Pavel Tvrzských z Prahy

 

 

 

 

 

Včera jsme tady na zámku v Litomyšli prožili svůj svatební den i noc. Vše bylo dokonalé i díky vám. Děkujeme, bylo tu krásně...

Novomanželé Káťa a Radek Zelinkovi

 

Pobyt zde byl kouzelný a nad naše očekávání. Určitě se k Vám na zámek a do krásného městečka Litomyšl příští rok zas vrátíme. Byli jsme moc spokojeni se vším, co souviselo s pobytem a s ochotou paní Baarové. Moc děkujeme!! A příští rok Nashledanou.

Manželé Žeglitzovi

 

 

Děkujeme Vám, že zde udržujete tento krásný apartmán a doufáme v návrat do Litomyšle dříve než od naší poslední návštěvy...

Jan Duchoslav s rodinou

 

 

 

 

 

 

Litomyšl is a wonderful little town. The castle is very beautiful and this night at the Smetana-apartment will be remembered. Hope to be back soon.

R+ S Pohlman from Stockholm

 

 

 

 

 

 

Děkujeme za krásný a klidný, i když ve stínu zámeckých hodin, pobyt v oduševnělém prostředí bytu pana Smetany. Prožili jsme tu s dětmi krásný týden a rádi se sem vrátíme.

Eva a Tomáš Macháčkovi, Praha

 

 

 

Děkujeme za krásnou svatební noc strávenou v tomto úžasném prostředí...

Novomanželé Líba a Vašek Andrlovi

 

We enjoyed our stay in Litomyšl immensely. Staying in the Smetana apartment made the experience all the more memorable. Everywhere we went in town we felt the presence of the great Czechs who once walked the streets here. Musicians, artists, writers, historians, scientists and noble familiers of the past informed our stay at every step.

 

 

To sleep in the shadow of the zámek brought the experience full-circle each day. Thank you for the opportunity of staying and your generous hospitality.

The Rogers Family

 

 

Krásně se nám tu hrálo, zpívalo, spalo a snídalo, kojilo a přebalovalo. Děkujeme za skvělou péči od naladěných varhánek až po domácí bábovku.

Eva, Jan a Matýsek (12 týdnů) Bubleovi

 

Děkujeme za vše Šumné Litomyšli,
teď vracíme se tam, odkud jsme přišli
a pevně věříme, že pokud nepříznivé okolnosti nenastanou
neřekneme: "Sbohem" ale "Nashledanou!"
Srdečné pozdravy
z Moravské Ostravy

Radovan Lipus (autor pořadu Šumná města), Anežka Lipusová, Štěpán Lipus, Barunka Lipusová a maminka Lipusová

 

Ottův slovník naučný uvádí, že B. Smetana se narodil r. 1824 "v pivováře v zámeckém nádvoří v 1. poschodí, kamž zasaditi desku nebylo dovoleno". Nikomu to neříkejte, ale toto je skutečný rodný byt Smetanův! S díky za skvělé ubytování

Winterovi

 

 

 

Děkujeme za krásné chvíle v Litomyšli, je nám tu jak na zámku, cítíme se jako kněží a popsat to jde jenom stěží, vše nádherně připravené, určitě příjdem zase. Neuplyne mnoho dní a opět si vzpomenem na den zásnubní...

Díky Petr Dvořák a Šárka Brabencová z Olomouce

 

 

 

Děkujeme za úžasnou noc v nádherném apartmánu.

Daniel a Tereza z Danteru

 

Děkujeme! Bylo to tady moc krásné - neopakovatelný zážitek z bydlení v historickém prostředí i z procházek po památkách v Litomyšli a samozřejmě i z výletů do okolí města. Doufáme, že se ještě vrátíme (je tady toho ještě hodně k vidění a čtyři dny na to zjevně nestačí)

Baudišovi

 

 

 

 

 

 

Prožili jsme zde nezapomenutelný víkend plný krásných zážitků a určitě se sem rádi vrátíme i s našimi dětmi

Petr a Renáta

 

Děkujeme za krásný pobyt v apartmánu BEDŘICHA SMETANY. Po celou dobu pobytu na nás dýchala okouzlující atmosféra. Prožili jsme zde 5 krásných červnových dní a objevili malebný kraj plný kultury, historie a příjemných lidí. Rádi se budeme vracet. Noční pohled na nasvícený zámek byl fascinující.

rodina Grigova (Jana, Michal, Anička a Honzík)

 

Dík tomu, kdo měl skvělý nápad zřídit Apartmán Bedřicha Smetany. Ještě větší poděkování všem, kteří myšlenku uvedli do praxe. Srdečně děkujeme za báječný pobyt v apartmánu, kde je neopakovatelná atmosféra, klid a pohoda. Nádherný je i pohled na osvětlený zámek v nočním čase. Právě pobyt zde nám umocnil krásy města Litomyšle.

Jana Černá a Helena

 

 

 

Je to nádherné místo prodchnuté historií. To, že jsme mohli přenocovat na místě, kde žil Smetana se zdá spíše snem jak skutečností. Budeme na to ještě dlouho vzpomínat. Určitě přijedeme zase někdy příště.

Alzběta Karhánková a ??? from Yokohama, Japan

 

Je zbytečné jezdit do hotelů, na chaty
či pod stany
Když v Litomyšli mají apartmá
Bedřicha Smetany
Nebýt deště, byl by to týden
dokonale vyhraný
naštěstí je tu ještě apartmá
Bedřicha Smetany
Daly by se napsat poémy i romány
o apartmá
Bedřicha Smetany

 

Kéž je tu každý návštěvník vítaný a hýčkaný
v apartmá
Bedřicha Smetany
Ukončím tento veršík klopýtavě strouhaný
zvoláním:
Ať žije apartmá Bedřicha Smetany!!!

...dál už to šumně dopoví

5x Lipusovi (Radovan, Rajka, Barča, Štěpán, Anežka)

 

 

Rok s rokem se sešel, nejeden kladeňák sem opět vešel. Do Vašeho apartmánu jako loni v červenci, bylo by tu krásně určitě i v prosinci. Jsme tu rádi, jsem tu šťastni, cítíme se jako v ráji, jsme nejlepší kamarádi, přijedeme zas, až nastane čas.

Žeglitzovi

 

Je fascinujúce vedieť o tom, že sme spali o poschodie vyššie kde se kedysi narodil Smetana. Ak je pravdou že aj veci a dom maju svoju dušu, tak tento na nás ozaj "svojou dušou" urobil veľmi silný dojem. Bolo to veľmi príjemné stráviť noc z 3. na 4. XI. 07 práve "u Vás".

Tomko Quartet z Levoče

 

 

We enjoyed our stay in the apartment. A wonderful, enchanting location and quite nice accomodations. We will recommend to everyone we know...

William Siemers

 

 

 

Jedním slovem "Pohádka". Děkujeme.

Bc. Bezděková

 

...přišli jsme sice až v ranních hodinách, ale toho luxusu a krásy jsme si užili opravdu moc. Nemůže být nic romantičtějšího, než ráno otevřít oči a koukat na zdi krásného zámku. Také procházka zámeckou zahradou ve 4 hodiny ráno je dokonalá....opravdu děkujeme za tu pohádku!

manželé Javůrkovi

 

Děkujeme za krásné chvíle strávené v atmosféře doby Bedřicha Smetany i za umožnění prohlídky krásné expozice soch Olbrama Zoubka. Ani vichřice Emma, která se přehnala 1. března kolem 10,30 nad Litomyšlí a shodila nám několik tašek ze střechy zámeckého pivovaru na zaparkované auto, nám tyto zážitky a pohodu zkazit nedokázala.

Marie a Jiří Filipovi, Liberec

 

My Vám moc děkujem,
bylo tady krásně,
člověk by tu ještě
začal skládat básně.

Po patnácti letech
společného žití,
snad nám naše láska
ještě trochu svítí.

Ze zámecké kaple
zaslechli jsme varhany,
nejlíp je stejně
v apartmánu Bedřicha Smetany!

Eva a Roman
z Kutné Hory

 

Až z Norska jsme přijeli, abychom navštívili Litomyšl a Váš překrásný zámecký apartmán.
Měli jsme se tu opravdu skvěle a těšíme se na příště!
Děkujeme! Anebo jak se to říká norsky - Tusen takk for oss!

Jovun Kilsti

 

Apartmán je skutečně nádherný a péče o hosty výjimečná - počínaje květinami ve váze, přes knihy a DVD, vztahujíci se k Litomyšli.
Rádi budem vzpomínat na chvíle zde prožité a doufat, že se někdy vrátíme.

Miluše a Romana Fialovy

 

 

Litomyšl je určitě jedno z nejkrásnějších měst v České republice. Náš dojem z jeho prohlídky byl ještě zvýrazněn možností pobývat na stejných místech jako velikán české hudby Bedřich Smetana.

Petr a Jaroslava Syslovi, Praha

 

Dnešního dne po ránu
balíme se v apartmánu,
bylo nám tu velmi hezky
kecaly jsme třesky plesky.

Bylo nám tu velmi hezky,
Litomyšl nemá chybu -
v potoce na procházce
viděly jsme zlatou rybu.

 

 

 

 

 

Zlaté rybky přání plní
- to se stalo také mně:
na zámku jsem mohla spáti
a bylo to kouzelné!

Shodily jsme stres a zlobu,
Příští rok ve stejnou dobu!

Čarodějky z Ostravy

 

Děkujeme za krásný pobyt v pečlivě udržovaném bytečku, který nám připomněl starý byt na Vinohradech v Praze. Výhled na zámek z velkých oken a východní slunce jsou kouzelné.
Zámek i centrum Litomyšle jsou jedinečná místa. Nejvíce jsme obdivovali Klášterní zahrady a výstavu Olbrama Zoubka. Díky též přátelům, kteří nám tento zážitek umožnil!

Tomáš Paulin s rodinkou

 

 

Láska k Litomyšli se každou návštěvou násobí!
Děkujeme za krásné dny, atmosféra tohoto apartmánu je naprosto jedinečná! A také děkujeme za neuvěřitelné kulturní úsilí v tomto městě. Myslím, že nejen my se vždy budeme rádi vracet!

Magdalena Švecová, David Švec
a taky Zuzanka, Mařenka a babi Dana

 

 

 

 

 

Počasí nám moc nepřálo, ale pobyt byl krásný, ubytování překonalo naše představy.
Litomyšl je hezčí a hezčí. Rádi se sem vrátíme.

Rákosníkovi

 

 

Děkujeme za hezké přijetí, atmosféru, ducha....
Jednomu na nebesích chvála...

Zuzana Lapčíková

 

 

Po roce jsme se opět do Litomyšle vrátili a bylo nám zde zase moc dobře. Věříme, že návštěvu v příštím roce zopakujeme.

I. a S. Lánovi
M. a R. Fialovy

 

 

 

 

 

 

Vřelé díky za splnění svého snu: stát se alespoň na jednu noc „Zámeckou paní".

S díky Marta Dvořáková z Prahy