Apartmány

1 Apartmán HUDEBNÍ - Bedřich Smetana

pro max. 4 osoby

2 ložnice (1x dvoulůžko, 2x samostatná postel), obývací pokoj, jídelna s kuchyní, koupelna s vanou, oddělená toaleta

Přímo nad rodným bytem hudebního skladatele Bedřicha Smetany se nachází apartmán o velikosti 72 m2, zařízený v měšťanském stylu 19. století. Přijímacímu salonu dominuje posezení s výhledem na zámek, velká ložnice je vybavena dvoulůžkem (délka 195 cm, šířka 200 cm), v malé ložnici jsou dvě samostatné postele (délka 180 cm, šířka 90 cm). Centrální místností je jídelna s kuchyní, součástí apartmánu je koupelna s vanou a samostatné WC.

Hudbě se můžete oddávat při poslechu sbírky gramofonových desek různých žánrů, můžete si ji však najít i na Smart TV s internetem.

 

2 Apartmán VÝTVARNÝ - Olbram Zoubek

pro max. 2 + 2 osoby

1 ložnice (dvoulůžko), obývací pokoj s rozkládací pohovkou (přistýlka až pro 2 osoby), jídelna s kuchyní, koupelna se sprchovým koutem a toaletou

VÝTVARNÝ apartmán o rozloze 89 m2 je vytvořen z bytu, v němž pobývali čtyři vynikající čeští výtvarníci Olbram Zoubek, Václav Boštík, Zdeněk Palcr a Stanislav Podhrázský, když v sedmdesátých a osmdesátých letech dvacátého století restaurovali sgrafitovou výzdobu litomyšlského zámku. Vstupní místnost tuto dobu připomíná, je však zároveň jídelnou a kuchyní. Druhá místnost je přepážkou rozdělena na ložnici se širokým dvoulůžkem (délka 205 cm, šířka 180 cm) a obývací část s rozkládací pohovkou a dvěma relaxačními křesly. Z nich si můžete vychutnat výhled na průčelí zámku s arkádovým loubím, či pohled na sochu Olbrama Zoubka v životní velikosti a obrazy ostatních tří umělců, tvořící výzdobu apartmánu. O restaurování zámeckých sgrafit si můžete pustit DVD na přehrávači, přivézt si ale můžete i své disky. Televizi na vozíku si můžete umístit k posteli nebo do obývací části před křesla - podle libosti. 

Pro vaše vlastní výtvarné aktivity je  připraven malířský stojan s potřebami.

 

3 Apartmán LITERÁRNÍ - Alois Jirásek

pro max. 2 + 2 osoby

1 ložnice (dvoulůžko), obývací pokoj s rozkládací pohovkou (přistýlka až pro 2 osoby), jídelna s kuchyní, koupelna s vanou, oddělená toaleta

LITERÁRNÍ apartmán ve druhém patře připomíná řadu spisovatelů, kteří v Litomyšli žili a tvořili. Knihy Aloise Jiráska, Boženy Němcové, Terézy Novákové, Jana Nerudy a dalších zaplňují knihovnu ve vstupní chodbě. Barevné ladění prostorného obývacího pokoje s kuchyňským a jídelním koutem je černé a bílé jako vytištěná stránka. K odpočinku je připravena rohová rozkládací pohovka, k četbě relaxační křeslo se stolečkem, k dispozici je Smart TV s internetem. Světlá a slunná ložnice s dvoulůžkem je zařízena ve středomořském stylu, připomíná litomyšlského českobratrského spisovatele Martina Kabátníka, jednoho z prvních autorů cestopisů. Je zde také dětská postýlka. Velikost apartmánu je 76 m2.

Zaznamenat vaše vlastní autorské počiny můžete na psacím stroji, k dispozici je však i notebook s tiskárnou.