Příjezdové informace

 

 

GPS: 49o52'22,93"N, 16o18'49,7"E    mapa

 

PŘÍSTUP K APARTMÁNŮM

Zámecké apartmány se nachází v patře přímo nad Rodným bytem Bedřicha Smetany v budově někdejšího zámeckého pivovaru. Stačí tedy následovat směrovky k Rodnému bytu. Vstup je z prvního zámeckého nádvoří. Protože v nočních hodinách se zámecký areál uzavírá (22:00 - 06:00) a Zámecké apartmány nemají recepci, schránka s klíčem je umístěna u velkých dřevěných dveří, kterými se do budovy pivovaru vstupuje z Jiráskovy ulice. A protože budova pivovaru je velká a skýtá více ubytovacích služeb, je zde i více schránek na klíče. Ta správná je vlevo nahoře a je označena nápisem Zámecké apartmány. Zadejte kód z SMS a vyndejte své klíče.

Na svazku najdete klíč od svého apartmánu a vstupní kartu. Kartu využijete při pohybu areálem. Kde jsou zamčené dveře, je vždy zvenku pro odemčení nutno přiložit kartu ke čtečce, zevnitř pak stačí stisknout odemykací tlačítko na klice. Čtečka vypadá jako šedá krabička velikosti vypínače na nejbližší zdi, jednu z nich najdete také u velkých dřevěných dveří a pro vstup do zámeckého areálu tedy můžete využít i průchodu za těmito dveřmi. Jediná nestandardní čtečka je u skleněných dvěří, které jsou uprostřed tohoto průchodu - při cestě zpět z nádvoří do průchodu je zde kartu třeba přiložit tam, kde byste u kliky očekávali klíčovou dírku.

Jakmile opustíte průchod a vyjdete na zámecké nádvoří, Rodný byt Bedřicha Smetany a tedy i zámecké apartmány najdete v prvních dveřích vpravo. Ve dne v otevírací době Rodného bytu jsou dveře otevřené, večer opět použijte kartu. Apartmány Bedřicha Smetany a Olbrama Zoubka najdete v prvním patře, Apartmán Aloise Jiráska ještě o poschodí výše.

PARKOVÁNÍ: V apartmánu bude pro Vás připravena parkovací karta. Tu umístěte viditelně za čelní sklo svého auta a po skončení svého pobytu ji prosím vraťte do apartmánu. S kartou můžete parkovat v zámeckém areálu za budovami zámecké jízdárny a konírny. Areál se na noc zamyká (22:00 - 06:00), v tuto dobu není možné autem areál opustit, ani do něj vjíždět.

KE STAŽENÍ: mapka areálu

 

Litomyšl je ve východních Čechách, příhodně dostupná po mezinárodní komunikaci E442 (35) mezi Hradcem Králové a Olomoucí. Vzdálenost od Prahy je zhruba 160 km, od Brna 90 km a od Hradce Králové 55 km. Doporučujeme příjezd od Prahy po dálnici D11 Praha - Hradec Králové. Na jejím konci můžete využít první úsek rychlostní silnice R35 směr Pardubice. Na obřím visutém kruhovém objezdu u Opatovic se však dejte zpět do Hradce Králové a z Hradce Králové pokračujte na Vysoké Mýto, Brno. Na této silnici není mnoho míst k předjíždění a bývá přetížena kamiony, přesto trvá projetí trasy z Prahy-Černého mostu před litomyšlský zámek 95 minut. Poměrně dobrá je dostupnost autobusovou dopravou - zastávka Litomyšl je součástí velkého množství dálkových tras, křižujících republiku. Železniční doprava je též možná, cílová stanice pro Vás však bude Česká Třebová, odkud bývá přípoj do Litomyšle autobusem (13 km). Autobusová zastávka je přímo před litomyšlským zámkem. Patříte-li mezi romantiky, můžete z vlaku vystoupit v Chocni a pokračovat "motoráčkem" na konečnou do Litomyšle. Těch 20 km ale trvá hodinu...

V Litomyšli Vás k zámku nasměrují četné informační tabule. Takzvané "zámecké návrší" se zvedá nad hlavním náměstím a nelze je přehlédnout.  

PARKOVÁNÍ

Bezplatné parkování je možné přímo před objektem na Jiráskově ulici. Na veřejném parkovišti na náměstí Václava Havla před zámkem lze parkovat za 50 Kč na 24 hodin (250 Kč za týden), místo si však nelze předem rezervovat. S parkovací kartou, která je pro pobyt připravena ve vašem apartmánu, lze parkovat v areálu zámku.


Ubytovat se můžete v příjezdový den od 14.00 hod., prosíme o uvolnění apartmánu do 10.00 hodin, pokud se nedohodneme jinak. 

Apartmány nemají recepci. Standardně lze vyzvednout klíče ve schránce s číselným kódem. Podrobné instrukce k vyzvednutí klíčů a možnosti parkování jsou uvedeny na této stránce, budou vám ale také zaslány e-mailem po zadání rezervace.

Kontakt: tel. 725 981 646, 461 612 575 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

Apartmán VÝTVARNÝ Olbram Zoubek

 

 

více...

 

Apartmán LITERÁRNÍ Alois Jirásek

 

 

více...