Příjezdové informace

 

 

GPS: 49o52'22,93"N, 16o18'49,7"E    mapa

 

Litomyšl je ve východních Čechách, příhodně dostupná po mezinárodní komunikaci E442 (35) mezi Hradcem Králové a Olomoucí. Vzdálenost od Prahy je zhruba 160 km, od Brna 90 km a od Hradce Králové 55 km. Doporučujeme příjezd od Prahy po dálnici D11 Praha - Hradec Králové. Na jejím konci můžete využít první úsek rychlostní silnice R35 směr Pardubice. Na obřím visutém kruhovém objezdu u Opatovic se však dejte zpět do Hradce Králové a z Hradce Králové pokračujte na Vysoké Mýto, Brno. Na této silnici není mnoho míst k předjíždění a bývá přetížena kamiony, přesto trvá projetí trasy z Prahy-Černého mostu před litomyšlský zámek 95 minut. Poměrně dobrá je dostupnost autobusovou dopravou - zastávka Litomyšl je součástí velkého množství dálkových tras, křižujících republiku. Železniční doprava je též možná, cílová stanice pro Vás však bude Česká Třebová, odkud bývá přípoj do Litomyšle autobusem (13 km). Autobusová zastávka je přímo před litomyšlským zámkem. Patříte-li mezi romantiky, můžete z vlaku vystoupit v Chocni a pokračovat "motoráčkem" na konečnou do Litomyšle. Těch 20 km ale trvá hodinu...

V Litomyšli Vás k zámku nasměrují četné informační tabule. Takzvané "zámecké návrší" se zvedá nad hlavním náměstím a nelze je přehlédnout.  

PARKOVÁNÍ

Bezplatné parkování je možné přímo před objektem na Jiráskově ulici. Na veřejném parkovišti na náměstíčku před zámkem lze parkovat za 50 Kč na 24 hodin (250 Kč za týden), místo si však nelze předem rezervovat.


Ubytovat se můžete v příjezdový den od 14.00 hod., prosíme o uvolnění apartmánu do 10.00 hodin, pokud se nedohodneme jinak. 

Recepci apartmánů naleznete v informačním centru před vstupem do zámeckého areálu. Otevřeno je celoročně od 9 do 16 hodin, během letní sezóny od 8 do 18 hodin. Ubytování mimo tuto dobu je také možné, klíč uložíme do schránky s kódem. Prosíme o předběžné sdělení času příjezdu, abychom způsob předání klíče dohodli.

Kontakt: Martina Soukupová, tel. 725 981 646, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Apartmán VÝTVARNÝ Olbram Zoubek

 

 

více...

 

Apartmán LITERÁRNÍ Alois Jirásek

 

 

více...

 

 

Využijte slevovou knížku Užijte si Litomyšl:
Při pobytu na 2 a více nocí dárek pro vás: lahev vína Chateau Litomyšl ze zámeckého sklepení na vašem pokoji při příjezdu